Návštěva tradičních dominikánů z Avrillé v Čechách

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva tradičních dominikánů z Avrillé v Čechách 874

procession-du-saint-sacrementNa začátku září navštíví Prahu otcové dominikáni z Avrillé, jediného dominikánského kláštera na světě, který se věrně drží tradice a pokračuje v boji za katolickou víru v duchu vynikající deklarace arcibiskupa Lefebvra z roku 1974.

Součástí programu jsou mše svaté a rekolekce pro členy třetího řádu, na něž jsou zváni i ostatní věřící integrální katolíci.

Program: 
1. září 2018
9:45 mše svatá,
po mši sv. rekolekce – přednášky na téma „Slavný růženec“ až do oběda.
Po obědě modlitba růžence, pak další přednášky, v podvečer výstav Nejsvětější Svátosti oltářní.
Prosíme věřící, aby si přinesli zbožné knížky.
2. září 2018
10:45 mše svatá,
po obědě přednáška o sv. Vincentu Ferrerském.
Kněží hovoří francouzsky, anglicky a polsky, po celou dobu bude k disposici česky, francouzsky a anglicky hovořící tlumočník.

Program se koná v kostele Nalezení sv. Kříže a sv. Heleny v Praze-Stodůlkách.

Nejbližší stanice městské dopravy je zastávka na znamení Bílý Beránek v ulici Jeremiášově směrem do Řep, která je obsluhována autobusovou linkou č. 142. Odtud cesta ke kostelíku trvá cca 3 minuty. Ze zastávky se dáte asi 50 m zpět, podejdete železniční viadukt a po schodech a přímo po cestě vysypané jemným štěrkem se dostanete k železniční trati. Poté půjdete přímo po štěrkované cestě podél železniční trati a asi po 100 m jste u kostelíka. Pokud pojedete tramvají linky č. 9 nebo č. 10, vystoupíte ve stanici Hlušičkova, přejdete koleje a vozovku, půjdete rovně vpřed cca 500 m na velikou křižovatku se semafory, tam se dáte vlevo k autobusové zastávce Bílý Beránek a od ní podle předchozího popisu. Pojedete-li na kole, ba motorce či autem, odbočíte za křižovatkou Bílý Beránek z Jeremiášovy ulice vlevo do ulice Hájčí a konci této ulice odbočíte vlevo do ulice Za Hájčím Dvorcem, která Vás dovede až ke kostelíku.

PMF 10. 1. 2015

Tagged with:

Similar articles